منو های اصلی
Skip to Content

سرخط خبرها سرخط خبرها

برگزاری نشست‌های «گفتگوی فیزیک و فلسفه» در دانشکده‌ی فیزیک با حضور استادان گروه آموزشی فلسفه

با همت انجمن‌ علمی دانشجویی فلسفه و انجمن علمی دانشجویی فیزیک، در روزهای دوشنبه و سه شنبه، نشست‌هایی با عنوان «گفتگوی فیزیک و فلسفه»، در دانشکده‌ی فیزیک برگزار شد.

سخنرانان نخستین نشست در روز دوشنبه آقای دکتر رسولی‌پور، عضو هیئت علمی گروه فلسفه و آقای دکتر مؤمنی عضو هیئت علمی دانشکده‌ی فیزیک بودند. در ادامه، طبق برنامه‌ی تعیین شده‌ی این نشست‌ها، جلسه‌ی پرسش و پاسخ دانشجویان آغاز شد و آقایان دکتر رسولی‌پور و دکتر مؤمنی به پرسش‌های دانشجویان پاسخ گفتند.

این نشست‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده بود که سخنرانی استادان کوتاه باشد تا زمان بیش‌تری به پرسش‌های دانشجویان اختصاص یابد.

در روز دوم، آقایان دکتر غیاثوند از گروه فلسفه و دکتر گنجعلی از دانشکده‌ی فیزیک به ایراد سخنرانی پرداختند و مانند روز نخست در ادامه، جلسه‌ی پرسش و پاسخ دانشجویان با این استادان برگزار شد. در این جلسه آقای دکتر علیزاده از گروه فلسفه به جمع دو استاد دیگر پیوستند و به پرسش‌های دانشجویان پاسخ دادند. این نشست‌ها با استقبال پر شور دانشجویان همراه بود.

 در پایان استاد مشاور انجمن علمی فیزیک ضمن ابراز خرسندی از استقبال دانشجویان و تشکر از آقایان محمدامین عبدایمانی و حامد فیروزی، دبیران انجمن‌های فلسفه و فیزیک و اعضای فعال این انجمن‌ها، نوید برگزاری کارگاه‌هایی در زمینه‌ی فلسفه‌ی فیزیک را در ترم آینده با همکاری این دو انجمن، دادند.